בית חולים שערי צדק

פרויקט מרכז אנרגיה

בפרוייקט זה בוצעה החלפת צ'ילר בוכנתי ישן לצ'ילר בורגי חדש בתפוקה 400 טון קירור. בנוסף, חוברה משאבת מים צנטריפוגלית גדולה לווסת מהירות עם בקרת PID, דבר שהביא לחסכון ניכר בצריכת החשמל של משאבה זאת.

פרויקט מיזוג אוויר קומה 9

בפרוייקט זה הותקנה מערכת מיזוג, יחידות מפוח נחשון ארבעה צינורות בשיטת REVERSE RETURN  ובוצעו יחידות טיפול באויר לחדרי ניתוח עם מסנני HEPA  לסינון חלקיקים מקסימלי.

במהלך העבודה התברר לאייל גנסין שניהל את הפרוייקט, שבתכניות היועץ שורטט בטעות עובי בידוד צנרת גדול מהנומינלי המומלץ, וכל זאת דווקא לצנרת הגדולה והארוכה העוברת מגג בית החולים למרכז האנרגיה, המרוחק מחוץ לבית החולים. למרות שעל פניו נשמע שבידוד עבה יותר, הוא טוב יותר וכך חשב מפקח הפרויקט, שסרב בתחילה להקטין את עובי הבידוד, ביקש  אייל גנסין להקטין את עוביו של הבידוד. כבוגר הקורס "מעבר חם" בטכניון הבהיר איל גנסין שאין הדבר כך בבידוד צנרת, משום שהגדלת עובי בידוד צנרת, גוררת גם הגדלת שטח הפנים של בידוד הצינור, כך שבצנרת יש מה שנקרא critical thickness of insulation, שמשמעותו – הגדלת עובי הבידוד, לא רק שאינה מוסיפה ליכולת הבידוד, אלא אף גורעת ממנו.

בעקבות ההסבר קיבל המפקח את ההמלצה של אייל גנסין לשימוש בעובי המומלץ על ידי היצרן ולא להגדיל את עובי הבידוד שלא לצורך.

הדבר הביא לחסכון של אלפי שקלים בפרויקט תוך ביצוע מקצועי ונכון מבחינה הנדסית.