מיזוג אוויר של חדרי כושר ומתקני ספורט

לעיתים משתמשים במושג מיזוג אוויר כדי לתאר הליך קירור בלבד. אבל בהקשר רחב יותר מדובר בלבצע פעולות על האוויר סביבנו כדי ליצור תנאי נוחות למחייה בפעילויות השונות אותן אנו מבצעים.  הפעולות יכולות לכלול חימום או קירור האוויר, ייבוש האוויר או הרטבתו בכדי להוריד או להעלות את אחוזי הלחות, ניקוי האוויר, סינון האוויר, ערבוב אוויר צח ואף להכניס בו ריחות ויונים חיוביים. כל הנ"ל בכדי ליצור תנאי נוחות אופטימאליים למחייה בסביבה במהלך הפעילויות השונות אותן אנו מבצעים. נוחות תרמית ואיכות האוויר הם גורמים עיקריים באיכות הסביבה בה אנו נמצאים.

בכדי לתכנן מערכת מיזוג אוויר בעלת נוחות תרמית לחדר כושר יש להבין את התכונות התרמיות של גוף האדם. גוף האדם פולט חום בשלושה אופנים:

1.    בקרינה מהחלקים החשופים של הגוף
2.    בהולכה מהחלקים החשופים ודרך הבגדים
3.    בנידוף חום כמוס על ידי נידוף זיעה ונידוף לחות בנשימה

בתכנון וביצוע מערכת מיזוג אוויר לחדר כושר יש לקחת בחשבון את החום המורגש והחום הכמוס הנפלט מהאנשים במהלך הפעילות. יש לתכנן יחידות מיזוג אויר שייגרעו מספיק לחות מהאוויר בכדי שאחוזי הלחות בחלל האוויר לא יחרגו מתנאי הנוחות שנקבעו. בנוסף יש לקחת בחשבון  את איכות האוויר בחדר הכושר וזאת על ידי הכנסת אוויר צח במידה מספקת לביצוע מספר החלפות אויר רצוי שנקבע ויחד עם זאת לא לבצע מספר רב של החלפות אויר בכדי למנוע בזבוז אנרגיה. כמו כן יש לבצע סינון מתאים בכדי למנוע אבק פטריות וחיידקים.

בנוסף, מבצעת החברה, הקמה של מערכות מיזוג אויר הכוללות צ'ילרים, מגדלי קירור ,ווטרסורס – מערכות עיבוי מים, חדרי קירור, מתקני הסקה, יחידות טיפול באויר, יחידות מפוח נחשון, מזגנים מפוצלים, מזגני אנוורטר, יחידות סינון מיוחדות , מזגני VRF, מנדפים למטבחים, מפוחים ומשאבות.